STRONA GŁÓWNA   PLAN LEKCJI   E-DZIENNIK   BAZA DYDAKTYCZNA   KONTAKT
   Modyfikacja: 2020-01-02
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.

Dzień Kobiet w ZSŁ

Dzień Kobiet w ZSŁDnia 8 marca 2012 r. w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Dnia Kobiet. Z tego powodu została zorganizowana fantastyczna i zabawna impreza, w której uczestniczyli nasi uczniowie i niektórzy nauczyciele. Zabawa odbyła się bez zakłóceń, chociaż przed samym jej rozpoczęciem doszło do małych zmian w programie. Mimo to nie można było narzekać na brak frajdy i rozrywki.

Wszystko odbywało się na długiej przerwie. Dwadzieścia minut przed rozpoczęciem zabawy uczniowie wraz z Panią Joanną Tyczkowską (opiekunką SU) szykowali się do przeprowadzenia imprezy. Z tego, co dało się zaobserwować, wiele rzeczy ulegało Dzień Kobiet w ZSŁzmianie w mgnieniu oka. W pewnym momencie stoły i krzesła "latały" w powietrzu. Na szczęście udało się dojść do kompromisu i wszystko zostało ustalone. W tym samym czasie Pan Dyrektor w imieniu wszystkich panów Zespołu Szkół Łączności rozdawał kwiaty i składał życzenia Paniom pracującym w naszej szkole - życzenia i kwiaty otrzymały również nasze szkolne koleżanki. O godzinie 10:50 rozpoczęto imprezę.

Dzień Kobiet w ZSŁNa początku prowadzący przywitali wszystkich i zapowiedzieli, jakie odbędą się konkurencje i co czeka wszystkich w najbliższym czasie. Po krótkim wstępie poproszono jury, by zajęło swoje honorowe miejsca. W składzie jury, które oceniało starania i zmagania uczniów, znaleźli się: Pan Dyrektor Bartosz Stolarczuk, Pani Joanna Grygiel i Pani Barbara Zadrozińska. Nadszedł czas na pierwszą konkurencję, czyli malowanie chłopaków przez uczennice naszej szkoły. Zasada tej konkurencji polegała na tym, by w czasie trzech minut każda z dziewczyn pomalowała wylosowanego przez siebie chłopaka jak najlepiej. Zwycięska para otrzymywała nagrodę. Zaczęło się odliczanie: 3,2,1, … i start!!! Dziewczyny ruszyły do boju, wszystkim zależało na zwycięstwie. Było bardzo zabawnie - z mnóstwem emocji. W rękach pań i na twarzach chłopaków "lądowało" kompletnie wszystko - było dużo kosmetyków i wiele innych kobiecych "kosmetycznych" wymysłów. Niektórzy nawet współczuli naszym chłopakom. Oglądający wyczyny dziewczyn i dopingujący im mieli ogromną frajdę, zdecydowana część widowni dosłownie płakała ze śmiechu. Odliczanie dobiegło końca. - Biedni ci chłopacy! Wielkie brawa dla nich za odwagę! - Nadszedł czas, by każdy pomalowany chłopak zaprezentował się publiczności i jury. Oceniający mieli bardzo trudne zadanie, wszystkie twarze były bardzo ciekawie pomalowane. W końcu jury ogłosiło wynik:

- Wszyscy zasłużyli na wygraną, więc niech już tak będzie, wszyscy wygrali - w ten sposób Pan Dyrektor podsumował wyniki konkursu. Na koniec wszystkim uczestnikom rozdano lizaki. To była pierwsza część imprezy.

Dzień Kobiet w ZSŁW drugiej, równie emocjonującej części zabawy, zostały ogłoszone wyniki konkursu na Mistera i Miss Zespołu Szkół Łączności. Wszyscy uczniowie mogli głosować na kandydatów i na kandydatki na naszej szkolnej stronie internetowej. Zaczęto od wyboru kandydata na Mistera ZSŁ. Oto ci, którzy startowali o tytuł:

 • z klasy 1TC : Bartek i Daniel
 • z klasy 1TA : Natan
 • z klasy 1TE : Mateusz
 • z klasy 2TA : Mateusz i Wojtek
 • z klasy 2TE : Mariusz, Bartek, Kamil i Dominik
 • z klasy 4TC : Maciej Matysiak

Prowadzący tę imprezę ogłosili wyniki głosowania internetowego. Na podium w tej "prestiżowej" konkurencji znaleźli się:

  Mister ZSŁ: Wojtek Wójtowicz 2TA
  Wicemister ZSŁ: Mariusz Griese 2TE
  3 miejsce: Maciej Matysiak 4TC

Zwycięzca został uhonorowany specjalną Koroną ZSŁ. Zwycięzcy bardzo gratulujemy i życzymy obrony tytułu w następnym roku. Reszcie uczestników również należą się duże brawa za to, że mieli odwagę wystąpić przed publicznością. Oczywiście oni także będą mieli szansę na nowo pokazać się na następnej tego typu imprezie.

Dzień Kobiet w ZSŁW wyborach na Miss ZSŁ można było oddać głosy na następujące kandydatki:

 • z klasy 3TE : Karolina
 • z klasy 2TE : Paulina, Sylwia, Kamila, Renata, Marta i Justyna

Na podium znalazły się:

 • Miss ZSŁ: Paulina Trzcińska 2TE
 • Wicemiss ZSŁ: Renata Wesółek 2TE
 • 3 miejsce: Karolina Kołtuń 3TE

Świeżo upieczonej Miss gratulujemy i życzymy obrony tytułu w następnym roku. Reszcie uczestniczek bardzo dziękujemy i życzymy szczęścia w kolejnej tego typu imprezie.

Uczniowie prowadzący imprezę podziękowali uczestnikom konkursów, gorąco zachęcali do brania udziału w zabawie za rok, zaś chłopcy życzyli paniom wszystkiego dobrego. Po tych słowach uroczystość dobiegła końca - wszyscy uczniowie i nauczyciele rozeszli się na lekcje.

Podsumowując całą zabawę można pokusić się o stwierdzenie, że po prostu było fenomenalnie i fantastycznie. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, o czym świadczyły emocje, które niekiedy sięgały zenitu. Z pewnością nikt z obecnych na tej imprezie nie żałował tego, że przybył na kapitalną zabawę. Naprawdę było warto! Tylko czekać, aż znowu wszyscy uczniowie i pracownicy ZSŁ będą się bawić na kolejnej imprezie!

Jakub Skuratowski
klasa 2Ta

Autor Jakub Skuratowski () dotychczas napisał następujące artykuły
praca konkursowa konkursu: W obiektywie szalonego reportera
Siatkówka moim życiem
Opublikowano: 2012-11-28
   Wiele osób uważa, że siatkówka jest sportem banalnym, nie wymagającym żadnego wysiłku i poświęcenia oraz jest dla tak zwanych "cwanych" ludzi. Ci, którzy tak myślą, są w wielkim błędzie. Siatkówka wymaga od nas niesamowitego wysiłku, chęci współpracy, niesamowitego zgrania oraz posiadania wielu ambicji. W tym sporcie liczy się koordynacja ciała, duża wytrzymałość, skoczność, refleks i bardzo wiele innych cech charakteryzujących siatkarza oraz siatkarkę...
Czytaj więcej...
Dzień Kobiet w ZSŁ
Dzień Kobiet w ZSŁ
Opublikowano: 2012-03-17
Dnia 8 marca 2012 r. w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Dnia Kobiet. Z tego powodu została zorganizowana fantastyczna i zabawna impreza, w której uczestniczyli nasi uczniowie i niektórzy nauczyciele. Zabawa odbyła się bez zakłóceń, chociaż przed samym jej rozpoczęciem doszło do małych zmian w programie. Mimo to nie można było narzekać na brak frajdy i rozrywki...
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU TŁiMC),  (TŁiMC), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Kamil Bielecki, Dawid Bis, Aleksandra Bujko, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła, Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Tomasz Drula, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Rafał Krukowski, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Anita Laskowska, Tomasz Lebiedziewicz , Tomasz Lebiedziewicz, Michał Lewandowski (---), Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Szymon Mariański, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Ernest Osiak, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Aleksandra Prusinowska, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Filip Samborski, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Dariusz Sulikowski, Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie
71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2024-05-27 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039