STRONA GŁÓWNA   PLAN LEKCJI   E-DZIENNIK   BAZA DYDAKTYCZNA   KONTAKT
   Modyfikacja: 2020-01-02
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.
<strong>Welcome to the ZSŁ!!!</strong>

Welcome to the ZSŁ!!!

Chyba nikt nie lubi wstawać na siódmą do szkoły. Nieważne, nauczyciele czy uczniowie, wszystkim kojarzy się tak samo - mordęga! Dlatego z ulgą przyjąłem do wiadomości, że rozpoczęcie roku szkolnego jest na dziewiątą i można z uśmiechem na ustach pójść grzecznie do szkoły.

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, po wejściu do tego skromnego przybytku nauki i kultury, to rzesze pierwszaków. Wśród nich - Boże, wysłuchałeś naszych modlitw! - sporo dziewczyn.

W związku z tym, że do rozpoczęcia pozostało parę minut, zacząłem rozglądać się za znajomymi. Już po kilku sekundach zauważyłem ich małą grupkę, więc szybko do nich podszedłem. Rozmowy dotyczyły, oczywiście, naszych nowych "uzupełnień". W dobrych humorach wymienialiśmy uwagi na temat tego czy innego pierwszaka. Po wejściu na salę gimnastyczną od razu przywitaliśmy się z resztą naszej klasy i - oczywiście - z wychowawcą.

Ze zdziwieniem zauważyliśmy obecność wielu gości - wszyscy zasiedli w pierwszych rzędach. Kiedy przed publicznością pojawiła się dwójka starszych uczniów z teczkami i tekstem (z klasy 3Ta), wszyscy ucichli. Prowadzący uroczystość zaczęli właśnie od powitania gości, którzy zaszczycili swoją obecnością ważną dla wszystkich uczniów uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, między innymi byli: pani Urszula Pańka, Dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, pan Przemysław Małecki, wiceprezes Zachodniopomorskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie, pani Danuta Dąbrowska-Wojciechowska, Dziekan, Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki, pan Marcin Ziółkowski, profesor Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, pan Paweł Samek, Kapitan 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich oraz pani Danuta Sepuco ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej "Pomorze Zachodnie".

Podczas uroczystości młodsza część zgromadzenia, tj. uczniowie, miała szansę dowiedzieć się o osiągnięciach naszej szkoły (wyświetlanych na prezentacji). Padło również parę słów o rezultatach wakacyjnego konkursu na "Najlepiej typującego wyniki Euro 2016" i pomysłach na nowy rok szkolny. Po raz kolejny podkreślono pozytywny stosunek Dyrektora Szkoły do autorskich pomysłów uczniów. Nie zabrakło również odznaczeń (medal "zasłużonego") dla pana Bartosza Stolarczuka oraz pani Izabeli Szczęsnej-Hajdas za honorowe oddawanie krwi. Po przysiędze przedstawicieli klas pierwszych oraz obejrzeniu filmu o naszej szkole (przygotowanego przez Małgorzatę Żeleźnicką z klasy 3Ta) udaliśmy się do sal lekcyjnych.

Wreszcie mogliśmy odetchnąć od ścisku oraz upału i spokojnie porozmawiać w gronie tak dobrze znanych nam kolegów i koleżanek. Po szybkim wstępie wychowawca powiedział nam, czego oczekuje, i co zmieniło się w stosunku do roku poprzedniego. Parę minut później byliśmy już w drodze do domu. Tak oto zakończył się historyczny, pierwszy dzień szkoły roku 2016/2017.

Maciej Zieliński
kl. 2Ta

Autor Maciej Zieliński () dotychczas napisał następujące artykuły
Welcome to the ZSŁ!!!
Opublikowano: 2016-09-12
Chyba nikt nie lubi wstawać na siódmą do szkoły. Nieważne, nauczyciele czy uczniowie, wszystkim kojarzy się tak samo - mordęga! Dlatego z ulgą przyjąłem do wiadomości, że rozpoczęcie roku szkolnego jest na dziewiątą i można z uśmiechem na ustach pójść grzecznie do szkoły...
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU TŁiMC),  (TŁiMC), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Kamil Bielecki, Dawid Bis, Aleksandra Bujko, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła, Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Tomasz Drula, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Rafał Krukowski, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Anita Laskowska, Tomasz Lebiedziewicz, Tomasz Lebiedziewicz , Michał Lewandowski (---), Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Szymon Mariański, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Ernest Osiak, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Aleksandra Prusinowska, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Filip Samborski, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Dariusz Sulikowski, Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie
71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2024-04-15 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039