STRONA GŁÓWNA   PLAN LEKCJI   E-DZIENNIK   BAZA DYDAKTYCZNA   KONTAKT
   Modyfikacja: 2020-01-02
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.

I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA ZSŁ

Dnia 20 października 2013 r. na orliku przy ul. Dobrzyńskiej przy Szkole Podstawowej nr 20 został zorganizowany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSŁ. Turniej rozpoczął się o godzinie 14 i trwał do godziny 17.

Organizatorzy Turnieju: ks. Marcin Możejko oraz pan Artur Łagodzki byli pełni obaw o liczbę uczestników. Ku zaskoczeniu wszystkich na turnieju zjawiło się wielu uczniów naszej szkoły. Zgłosiło się siedem drużyn, z czego wystąpiło sześć: Gomale, Pędzące Kombinerki, FC Kaktusy, Motomysze, FC Podwórko oraz Cwaniaki.

Przeprowadziłyśmy mały wywiad z księdzem i z panem Łagodzkim na temat Turnieju.

    R: - Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie Turnieju?
    Ks.: - Pomysł narodził się ze wspólnych pasji. Zarówno ja, jak i Pan Łagodzki interesujemy się sportem i chcieliśmy coś zrobić dla uczniów.
    R: - Ile zgłosiło się drużyn?
    Ł: - Zgłosiło się siedem drużyn, ale wystąpiło sześć, ponieważ w ostatniej chwili zrezygnowała klasa 3 TB.

Następnie zapytałyśmy organizatorów, czego najbardziej obawiali się podczas meczu? Organizatorzy bez żadnego wahania odpowiedzieli nam, że kontuzji uczestników.

    R: - Co Pan sądzi o taktyce gry uczestników?
    Ł: - Taktyka była bardzo spontaniczna, uzależniona od poziomu sportowego przeciwnika.

Na pytanie, która z drużyn grała najlepiej, organizatorzy jednogłośnie stwierdzili, iż najlepiej grającą klasą była 4TC. Drużyna ta była najbardziej zaangażowana, zaś na wyróżnienie zasługuje Mateusz Sudenis, który znacznie odróżniał się taktyką gry na boisku.

    R: - Jak ksiądz ocenia grę naszych chłopców?
    Ks.: - Bardzo pozytywnie. Kilku uczniów typuję do reprezentacji Polski, jeśli dotrenują.
    R: - Czy Panowie są zadowoleni z wyników meczu?

Bez dłuższego namysłu nauczyciele odpowiedzieli, że jak najbardziej są usatysfakcjonowani, ponieważ w każdym meczu padała duża liczba bramek.

    R: - Co chcieliby Panowie zmienić następnym razem?
    O: - Na pewno chcielibyśmy zmienić etykę gry, kulturę słowa na boisku oraz ulepszyć system rozgrywek graczy.
    R: - Jakie są wrażenia Panów po meczu?
    O: - Wrażenia są pozytywne. Ucieszyła nas najbardziej opinia uczniów oraz to, jak wyrażali radość i pytali o kolejne turnieje.
    R: - Czy w przyszłości chcielibyście zorganizować podobny turniej?
    O: - Jak najbardziej. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować więcej takich turniejów oraz postarać się o większą ilość nagród, na przykład dla najlepszego zawodnika itp.

Na koniec naszego wywiadu Ksiądz Marcin Możejko i Pan Artur Łagodzki podziękowali kibicom za doping i wiarę w naszych piłkarzy, a wszystkim zawodnikom - za wytrwałość i walkę do samego końca.

    O: Dziękujemy za udzielenie nam wywiadu.

Czołowe miejsca w Turnieju o Puchar Dyrektora ZSŁ zajęły drużyny:

  I miejsce "GOMALE" kl. 4TC (15 pkt.)
  II miejsce "PĘDZĄCE KOMBINERKI" kl. 3TC (12 pkt.)
  III miejsce "FC KAKTUSY" kl. 1TA (9 pkt.)

Podczas Turnieju, mimo zaciętej walki, nikt na szczęście nie doznał kontuzji. Każda z drużyn miała swoją niezawodną taktykę. Emocje ogarnęły wszystkich tak bardzo, że niektórym uczestnikom puszczały nerwy i trudno było im hamować się ze swoim słownictwem. Czekamy teraz na kolejne turnieje, tym razem międzyszkolne.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych meczach.

Uczennice klasy 2TE:
Ewelina Murawska
Magdalena Zemler

Autor Ewelina Murawska () dotychczas napisał następujące artykuły
Teatr z wizytą w Łączności...
Opublikowano: 2016-02-01
Dnia 27 stycznia 2016 r. w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia teatralne przez Panią Elżbietę Szczupak. Do szkoły zostali zaproszeni aktorzy z Teatru Polskiego...
Czytaj więcej...
Obchody Dnia Niepodległości przez ZSŁ
Dzień Niepodległości
Opublikowano: 2014-12-01
Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada - to polskie święto państwowe celebrowane dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z okazji Święta Niepodległości dnia 14 listopada 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Łączności pod czujnym okiem pani Dyrektor Beaty Brozio i pani Joanny Tyczkowskiej (opiekunek Koła Teatralnego) przygotowali przedstawienie.
Czytaj więcej...
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
Opublikowano: 2014-10-20
  Zgodnie z tradycją z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października 2014 roku nasza Szkoła zorganizowała wyjście do kina Helios.
  Tym razem Samorząd Uczniowski przygotował imprezę w konwencji anielsko-diabelskiej. Szkoła została porównana do raju, nas - uczniów porównano do aniołów, Dyrektora do Serafina, a nauczycieli do Archaniołów. Uroczystość rozpoczęliśmy listem odczytanym przez Sylwestra Gajosa z klasy 1Ta (list z życzeniami z okazji święta został wręczony Dyrektorowi)...
Czytaj więcej...
Klasa 2Te w kinie
Lekcja historii w kinie - 2Te
Opublikowano: 2014-04-12
Dnia 10 kwietnia 2014 r. udaliśmy się z wychowawczynią Panią Anną Kamińską i księdzem Marcinem Możejko do Multikina na film pt. ,,Kamienie na szaniec". Seans miał rozpocząć się o 10.30, jednak nie rozpoczął się o czasie, gdyż same reklamy trwały aż 25 minut. Zniecierpliwieni i znudzeni reklamami doczekaliśmy się filmu, który rozpoczął się dopiero o 11.00.
Czytaj więcej...
I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA ZSŁ
I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Opublikowano: 2013-10-30
Dnia 20 października 2013 r. na orliku przy ul. Dobrzyńskiej przy Szkole Podstawowej nr 20 został zorganizowany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSŁ. Turniej rozpoczął się o godzinie 14 i trwał do godziny 17. Organizatorzy Turnieju: ks. Marcin Możejko oraz pan Artur Łagodzki byli pełni obaw o liczbę uczestników....
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU TŁiMC),  (TŁiMC), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Kamil Bielecki, Dawid Bis, Aleksandra Bujko, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła, Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Tomasz Drula, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Rafał Krukowski, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Anita Laskowska, Tomasz Lebiedziewicz , Tomasz Lebiedziewicz, Michał Lewandowski (---), Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Szymon Mariański, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Ernest Osiak, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Aleksandra Prusinowska, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Filip Samborski, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Dariusz Sulikowski, Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie
71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2024-05-27 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039