STRONA GŁÓWNA   PLAN LEKCJI   E-DZIENNIK   BAZA DYDAKTYCZNA   KONTAKT
   Modyfikacja: 2020-01-02
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.

"Sobota 11 czerwca..."

   "Sobota 11 czerwca, witam w naszym supernowoczesnym studio" - tymi słowami rozpoczęte zostało przedstawienie wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Łączności podczas Dni Morza. Chodzą plotki, że właśnie to przedstawienie było kluczem do wygranej w konkursie na najlepszą prezentację kraju Unii Europejskiej. Oglądając pokaz sztuki aktorskiej naszych uczniów można rzec, że w trakcie przygotowań nie było większych trudności, ale druga strona sceny wie, jak wielkim wysiłkiem zostało to przedstawienie okupione i ile nerwów zjadły same próby.

   Gdy tylko dostałem scenariusz do ręki, wiedziałem, że będzie to hit tej wiosny. Nietuzinkowe żarty sytuacyjne, wierność faktom i świetne zgranie dwóch części scen musiały doprowadzić do sukcesu. W chwili rozłożenia ról na uczniów już było pewne, że to przedstawienie powali ludzi jak i samo jury na kolana - przecież mimo różnych poglądów, każdy lubi zagryźć dzień gruszką dobrego humoru.

   Wielu uczniów biorących w tym udział obawiało się występu przed tak liczną i świetną publicznością, mimo to, gdy tylko zabraliśmy się do prób, panika odeszła daleko w cień, a zabawom na "scenie" nie było końca. Wiele rzeczy musieliśmy doszlifować, najbardziej czas występu, gdyż należało zmieścić się w 10 minutach. Z początku było to trudne, ale jak sami widzieliście bądź dopiero zobaczycie, udało nam się to zrobić i występ zakończył się bez "ochrony" na scenie.

   Role zapamiętane, rekwizyty poprawnie dobrane, mechanizm sceny działa, a próba generalna wyszła jako tako, więc można ze spokojem pojechać na Wały i dokładnie przyjrzeć się scenie.
Cała ekipa aktorska wraz ze swoimi podopiecznymi czyli nauczycielami sensu sceny wyruszyła w ten "podbój". Na miejscu raczej "wielkie oczy zdziwienia" nas nie opuszczały, sceny nie było i nikt nie wiedział, gdzie jest. Po mniej więcej godzinie poszukiwań okazało się, że scena jest tam, a raczej będzie, gdzie staliśmy na początku. Bynajmniej po tej informacji chęć mordu mnie nie opuszczała, myślę, że reszta ekipy też miała w głowie tysiące niemiłosiernych tortur przeprowadzanych na [...]. Po wszystkich uzgodnieniach wróciliśmy do domu, by przygotować się do występu następnego dnia.

   Sobota godzina 15:00. Rekwizyty pod ręką, pełna gotowość i ruszyli, zgrabnym biegiem na scenę wszyscy zwarcie i dokładnie ustawili się do działania. 3-2-1 [*] START - "Sobota 11 czerwca, witam w naszym supernowoczesnym studio" te słowa wypowiedziane z finezją przełamały ciszę i większość oparów tremy na scenie. Już tylko 10 minut dzieliło nas od wolności, o którą z nadzieją modliliśmy się wszyscy przed wejściem na "ekran dusz".

   Każda nowa scena była poprzedzana zgrabną zapowiedzią jednego z dwóch prezenterów, którzy siedzieli po dwóch stronach parkietu, prawej i lewej, tak też były przygotowane scenki, jedna po jednej stronie, a druga po drugiej według zapowiedzi prowadzących.

   Usterki techniczne nie robiły większego zamieszania, a całość wizualna i humorystyczna treść przedstawienia wylewały się potokiem ze sceny na oglądającą spektakl publikę, która była bardzo zaangażowana w odbiór tych licznych informacji.

   "Łącznik Codzienny" - bo tak nazywał się ten dziennik, klarownie i w sposób śmieszny przedstawił Polskę w pięknym i ciepłym świetle nie naginając faktów.

Adam Macios - klasa 3Tc

Autor Adam Macios () dotychczas napisał następujące artykuły
Szczecin nie tak nudny w ferie
Szczecin nie tak nudny w ferie
Opublikowano: 2011-06-28
  Jutro, czyli 11 lutego 2011 roku, uczniowie z zachodniopomorskiego usłyszą ostatni dzwonek przed feriami, zacznie się czas wolności i zabawy, tylko w jaki pożyteczny sposób ten czas spędzić? Jak podaje gazeta "MojeMiasto":
  Miejska Biblioteka Publiczna przez cały okres ferii będzie prowadziła w poszczególnych filiach spotkania tematyczne, podczas których wszyscy zainteresowani zapoznają się mitologią, m.in. egipską, grecką, skandynawską czy słowiańską. Organizowane będą gry i zabawy słowne, konkursy literackie oraz czytanie książek..
Czytaj więcej...
Sobota 11 czerwca...
Sobota 11 czerwca...
Opublikowano: 2011-06-18
"Sobota 11 czerwca, witam w naszym supernowoczesnym studio" - tymi słowami rozpoczęte zostało przedstawienie wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Łączności podczas Dni Morza. Chodzą plotki, że właśnie to przedstawienie było kluczem do wygranej w konkursie na najlepszą prezentację kraju Unii Europejskiej. Oglądając pokaz sztuki aktorskiej naszych uczniów można rzec...
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU TŁiMC),  (TŁiMC), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Kamil Bielecki, Dawid Bis, Aleksandra Bujko, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła, Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Tomasz Drula, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Rafał Krukowski, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Anita Laskowska, Tomasz Lebiedziewicz , Tomasz Lebiedziewicz, Michał Lewandowski (---), Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Szymon Mariański, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Ernest Osiak, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Aleksandra Prusinowska, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Filip Samborski, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Dariusz Sulikowski, Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie
71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2024-07-15 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039