STRONA GŁÓWNA   PLAN LEKCJI   E-DZIENNIK   BAZA DYDAKTYCZNA   KONTAKT
   Modyfikacja: 2020-01-02
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.

Zespół Szkół Łączności nagrodzony Iskrą Octopoda!

   Nasza szkoła wzięła udział w organizowanej przez ZS nr 5 Akcji Charytatywnej "Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym". Mimo, że w akcji braliśmy udział po raz pierwszy, udało się nam zdobyć nagrodę - Iskrę Octopodę, w kategorii za największe zaangażowanie w Akcję. Wyróżnienie to było dla nas ogromnym zaskoczeniem i niesamowitą niespodzianką podczas X Finału Akcji, który odbył się 28 stycznia 2011 r. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

   Do sukcesu ZSŁ przyczynili się oczywiście uczniowie i nauczyciele. Już w czasie inauguracji Akcji w CHR Galaxy nasza szkoła zaprezentowała się w formie występu instrumentalnego oraz pokazu sztuk walki, które zrobiły na widzach ogromne wrażenie. Następnie wzięliśmy udział w wielu Iskierkowych Dniach, w czasie których udało nam się uwrażliwić na potrzeby innych, obudzić w sobie empatię i przede wszystkim pomóc tym, którzy naszej pomocy potrzebują. W czasie Pachnących Dni udało nam się zebrać 212 sztuk artykułów chemiczno-higienicznych, zaś w ramach Kolorowych Dni 103 sztuki artykułów papierniczych, przy czym najbardziej popisali się uczniowie klasy 2TC (wychowawczyni: pani Alina Szeloch). Wszystkie dary przekazane zostały do placówek, gdzie są najbardziej potrzebne (m. in. do Domu Samotnej Matki, do domów dziecka, do świetlic środowiskowych). Dużym powodzeniem cieszyła się również akcja w ramach Życzliwych Dni, kiedy to klasy przygotowywały Serduszkowe Paczki. Tutaj warto zaznaczyć ogromny wkład klasy 4TE (wychowawczyni: pani Małgorzata Małkowska). Razem udało się przekazać 25 paczek dla dzieci - podopiecznych Fundacji "MAM DOM" oraz Świetlicy Środowiskowej im. Oratorium św. Jana Bosko. Nie ma na świecie nic cenniejszego niż uśmiech dziecka - dla takiego uśmiechu warto było się zaangażować.

   W ramach Akcji udało nam się także zebrać fundusze - łącznie 198 zł, które przekazaliśmy na iskierkowe konto. Zebrane w czasie Akcji pieniądze (razem ponad 20 tys. zł) wesprą najbardziej potrzebujących uczniów ze szkół, które brały udział w Akcji. Nasz wkład był efektem udziału w Słodkich Dniach, zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Aleksandry Batruch i pani Joanny Tyczkowskej. Uczniowie pozyskali 68 zł ze sprzedaży ciast upieczonych przez siebie. Pozostałe środki zebraliśmy w Dniach Życzeń Świątecznych ze sprzedaży i licytacji kartek świątecznych wykonanych własnoręczne przez uczniów z niezastąpioną pomocą pani Joanny Grygiel.

   Nasi uczniowie, pod opieką pani Eli Szczupak, wzięli także udział w Dniach Seniora. Był to szczególny czas uwrażliwienia na potrzeby osób starszych i chorych. Ogromną radość sprawił wystawiony w Domu Pomocy Społecznej fragment sztuki pt. "Skąpiec". Występ uczniów na pewno na długo pozostanie w pamięci pensjonariuszy.

   W czasie trwania Akcji naszej szkole towarzyszyły także Eko-Dni, nad którymi pieczę trzymała pani Hanna Sokołowska. Zbieraliśmy wówczas zużyte baterie, makulaturę i aluminium. Promowanie zdrowego stylu życia i ekologii nie są nam obce.

   Mam nadzieję, że nic nie umknęło mojej pamięci. Pozostało na koniec najważniejsze - podziękować za współpracę, wszelkie zaangażowanie i okazane serca: uczniom, wychowawcom i nauczycielom, paniom z portierni, panu ochroniarzowi, Panu Dyrektorowi i Pani Dyrektor (za nieocenioną pomoc i anielską cierpliwość), Paniom Basiom z działu gospodarczego (za serce i udowodnienie, że w ich słowniku nie istnieje wyrażenie "się nie da"). Powiedzieć - dziękuję, to za mało, ale nie pozostało mi nic innego. Życzę nam wszystkim, by udział w Akcji stał się tradycją w naszej szkole, a każdy rok był bardziej owocny.

        

Natalia Kłosowska - szkolny koordynator Akcji

Autor Natalia Kłosowska () dotychczas napisał następujące artykuły
Zespół Szkół Łączności nagrodzony Iskrą Octopoda!
Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości
Opublikowano: 2011-02-16
      Nasza szkoła wzięła udział w organizowanej przez ZS nr 5 Akcji Charytatywnej "Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym". Mimo, że w akcji braliśmy udział po raz pierwszy, udało się nam zdobyć nagrodę - Iskrę Octopodę, w kategorii za największe zaangażowanie w Akcję. Wyróżnienie to było dla nas ogromnym zaskoczeniem i niesamowitą niespodzianką podczas X Finału Akcji, który odbył się ...
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU TŁiMC),  (TŁiMC), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Kamil Bielecki, Dawid Bis, Aleksandra Bujko, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła, Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Tomasz Drula, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Rafał Krukowski, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Anita Laskowska, Tomasz Lebiedziewicz, Tomasz Lebiedziewicz , Michał Lewandowski (---), Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Szymon Mariański, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Ernest Osiak, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Aleksandra Prusinowska, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Filip Samborski, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Dariusz Sulikowski, Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie
71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2023-12-11 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039