STRONA GŁÓWNA   PLAN LEKCJI   E-DZIENNIK   BAZA DYDAKTYCZNA   KONTAKT
   Modyfikacja: 2020-01-02
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.

Spotkanie z Wojciechem Burgerem - absolwentem ZSŁ, autorem książki "Szamani życia".

  W czwartek - 29 października 2009 r. w księgarni "Zamkowa" kilkoro uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Elżbiety Szczupak i Pani Barbary Lachowickiej uczestniczyło w spotkaniu z autorem książki "Szamani życia" - Wojciechem Burgerem.

  Już wcześniej obiegła szkołę wieść, że jeden z absolwentów Łącznościówki ma wieczór autorski. Wiemy, że dawni uczniowie w dużej mierze zasilają Telekomunikację i Pocztę Polską, wiemy, że są dyrektorami, wykładowcami, nauczycielami, że pracują w wielu zawodach na lądzie, morzu i w powietrzu. Jednak pisarzy wśród nich jest niewielu.

  Pan Wojciech Burger Technikum Łączności ukończył w 1981 r. w klasie T V b, której wychowawcami byli: Pan Ryszard Huryń a następnie Pani Kazimiera Szymkiewicz.

  Przez 10 lat mieszkał w Warszawie, tam napisał swą powieść, ale akcja utworu toczy się w Jego rodzinnym mieście - Szczecinie, za którym, jak sam przyznał - bardzo tęsknił, z którym czuje się bardzo związany.

  "Szamani życia" to powieść obyczajowa, wydarzenia rozgrywają się współcześnie, ale znajdziemy liczne odwołania do czasów komunizmu, a nawet lat przedwojennych. Znajdziemy tu tajemniczy wątek kryminalny. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej - sięgnijcie po tę książkę. Można ją wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece.

  Na spotkanie z Panem Burgerem przybyło bardzo dużo osób, wśród nich także koleżanki i koledzy z ławy szkolnej autora. Naszą szkołę reprezentowali: Monika Chudzio, Paulina Kozera, Jakub Ambroziak i Krzysztof Baran. Niestety zawiedli członkowie koła dziennikarskiego, którzy mieli przeprowadzić wywiad z autorem i zrobić kilka zdjęć. Musieliśmy radzić sobie inaczej - dlatego zdjęcia robione aparatem komórkowym nie są zbyt ostre.

  Jedna z naszych uczennic, Monika zapytała jak Pan Burger wspomina szkolne lata w naszej szkole (tej, która mieściła się jeszcze przy ul. Dworcowej). Autor bardzo ucieszył się, że o nim pamiętano, był wzruszony, mówił, że lata szkolne to miłe wspomnienia.

  Na zakończenie spotkania autor podpisywał swoją książkę, musieliśmy długo czekać, by otrzymać dedykację.

  Może uda nam się zaprosić pana Burgera na spotkanie do naszej szkoły.

Elżbieta Szczupak

Autor Elżbieta Szczupak () dotychczas napisał następujące artykuły
Spotkanie z autorem książki 
˝Szamani życia˝ ? Wojciechem Burgerem
Spotkanie z absolwen
Opublikowano: 2009-11-16
  W czwartek - 29 października 2009 r. w księgarni "Zamkowa" kilkoro uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Elżbiety Szczupak i Pani Barbary Lachowickiej uczestniczyło w spotkaniu z autorem książki "Szamani życia" - Wojciechem Burgerem...
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU TŁiMC),  (TŁiMC), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Kamil Bielecki, Dawid Bis, Aleksandra Bujko, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła, Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Tomasz Drula, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Rafał Krukowski, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Anita Laskowska, Tomasz Lebiedziewicz, Tomasz Lebiedziewicz , Michał Lewandowski (---), Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Szymon Mariański, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Ernest Osiak, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Aleksandra Prusinowska, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Filip Samborski, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Dariusz Sulikowski, Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie
71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2024-05-27 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039