STRONA GŁÓWNA   PLAN LEKCJI   E-DZIENNIK   BAZA DYDAKTYCZNA   KONTAKT
   Modyfikacja: 2020-01-02
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.

Odmieniony Szczecin
I wyróżnienie w konkursie "Reporter" w kategorii reportaż

Tak będziemy go mogli nazwać w 2013 roku. Dlaczego akurat w 2013? Ponieważ w tym roku ma być ukończona ostatnia z ponad piętnastu inwestycji, które mają się pojawić w Szczecinie. Dwie z nich są już w ostatniej fazie budowy, do kilku trwają prace przygotowujące grunt, a reszta jest jeszcze w planach.
Po dziś dzień Szczecin ma miano szarego miasta na końcu Polski. Kiedyś to piękne portowe miasto było jednym z bardziej rozwiniętych w Polce. Dziś możemy pochwalić się upadłą stocznią, tak samo jak upadłymi zakładami odzieżowymi Dana i Cegielnią w Skolwinie.
Kilka lat temu wizerunek Szczecina uratowało Centrum Handlowe Galaxy oraz Turzyn, również niedawno swoje otwarcie miała Galeria Gryf. Powoli Szczecin się urozmaica i być może za około 2 lata rzeczywiście będziemy go mogli nazwać odmienionym.

Odmieniony SzczecinPierwszym, a za razem jednym z ważniejszych przedsięwzięć, jest Galeria Kaskada. Powstaje ona w miejscu starej Kaskady, która spłonęła w 1981 roku. Powierzchnia całkowita ma mieć nieco ponad 100 tys m.kw, a powierzchnia pod wynajem ok. 43tys m.kw. W galerii będziemy mogli znaleźć sklepy takie jak Empik, Saturn etc. W budynku mieścić się będzie również parking na ponad 1000 samochodów.
Budowa nowej Kaskady ruszyła w grudniu 2009r., natomiast galeria ma być oficjalnie otwarta jesienią 2011r. Ponadto na elewacji budynku ma spocząć tablica pamiątkowa, na której wypisane będą nazwiska wszystkich ofiar pożaru.
Odmieniony SzczecinKolejnym ważnym przedsięwzięciem ma być Centrum Handlowe Turzyn. Powstaje ono w miejscu dawnego targowiska o tej samej nazwie. Jego powierzchnia będzie wynosiła ok. 21tys m.kw, a powierzchnia użytkowa będzie sięgała blisko 15tys m.kw. Budynek będzie trzykondygnacyjny, z czego na pierwszym piętrze znajdzie się sklep Piotr i Paweł, lokal sieci Super-Pharm oraz ok. 200 sklepików, które wcześniej zostały zlikwidowane z targowiska. Na drugiej kondygnacji ma się znaleźć wielocalowe kino nowej generacji 5D oraz restauracje i punkty gastronomiczne. Na ostatniej kondygnacji znajdziemy centrum Squash. Będą tam m.in. 4 korty do gry, szatnie, zaplecze sanitarne oraz klub fitness. Planowany termin otwarcia to 30 marca, czyli już za półtora miesiąca.

Odmieniony SzczecinW kwietniu br. ma ruszyć budowa galerii Ferio. Będzie się ona mieściła w miejscu dawnych zakładów Polmo. W galerii głównie ma się znaleźć centrum wyposażenia wnętrz i ogrodu, ale pojawi się też około stu innych sklepów. W 2007 roku inwestor dostał pozwolenie na działania rozbiórkowe, ale niestety odwlekał z decyzją. Teraz mamy już pewność, że galeria powstanie. Galeria ma powstać do końca 2012 r. Jak już wcześniej pisałem, będzie ona zlokalizowana na Pogodnie, co teoretycznie jest bardzo dobrą lokalizacją. Całkowita powierzchnia galerii ma przekraczać 44 tys m.kw.

Odmieniony SzczecinJedną z ciekawszych inwestycji jest Hala Sportowo-widowiskowa. Jest to coś, co już dawno powinno znaleźć się w Szczecinie, ale z wiadomych powodów się nie znalazło W kompleksie będzie się mogło zmieścić ponad 7 tysięcy osób. Składać się on będzie z trzech budynków. Biurowo -usługowy będzie zawierał w sobie kasy, biura, pomieszczenia techniczne oraz restauracje. Budynek główny będzie się składał z trybun, boiska i zaplecza socjalno-sanitarnego dla sportowców. Ostatni będzie budynek sportowo-rekreacyjny. Będzie mieścił sale konferencyjne, zaplecze dla mediów oraz siłownie i sale treningowe. Termin zakończenia prac planowany jest na luty 2013 r.

Odmieniony SzczecinKolejną ciekawostką ma być nowa siedziba Filharmonii Szczecińskiej. Będzie miała pięć kondygnacji nad ziemią oraz dwupiętrowy parking podziemny. Będzie ona się składała z połączonych ze sobą elementów - białych, krystalicznych sześcianów ze szpiczastymi dachami. Znaleźć się mają w niej dwie sale koncertowe - duża i mała. Duża ma się składać z estrady, widowni głównej oraz balkonowej. Za estradą, na ścianie, mają być usytuowane organy, a sama estrada ma pomieścić 120-osobową orkiestrę oraz 110-osobowy chór. Filharmonia ma być teoretycznie ukończona w pierwszym półroczy 2013r.

Odmieniony SzczecinDodatkowo na bramie portowej mają powstać dwa biurowce, zlokalizowane w miejscu dawnego "grzybka" (róg ulic Niepodległości oraz Wyszyńskiego) oraz po drugiej stronie skrzyżowania - w sąsiedztwie Poczty Polskiej. Oba mają być oddane do użytku w grudniu 2012 roku.

Arseniusz Sorokin - klasa 3Tc

Autor Arseniusz Sorokin () dotychczas napisał następujące artykuły
Odmieniony Szczecin
Odmieniony Szczecin
Opublikowano: 2011-06-28
I wyróżnienie w konkursie "Reporter" w kategorii reportaż
  Tak będziemy go mogli nazwać w 2013 roku. Dlaczego akurat w 2013? Ponieważ w tym roku ma być ukończona ostatnia z ponad piętnastu inwestycji, które mają się pojawić w Szczecinie. Dwie z nich są już w ostatniej fazie budowy, do kilku trwają prace przygotowujące grunt, a reszta jest jeszcze w planach.
Po dziś dzień Szczecin ma miano szarego miasta na końcu Polski...
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU TŁiMC),  (TŁiMC), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Kamil Bielecki, Dawid Bis, Aleksandra Bujko, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła, Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Tomasz Drula, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Rafał Krukowski, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Anita Laskowska, Tomasz Lebiedziewicz , Tomasz Lebiedziewicz, Michał Lewandowski (---), Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Szymon Mariański, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Ernest Osiak, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Aleksandra Prusinowska, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Filip Samborski, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Dariusz Sulikowski, Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie
71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2024-05-27 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039