STRONA GŁÓWNA   PLAN LEKCJI   E-DZIENNIK   BAZA DYDAKTYCZNA   KONTAKT
   Modyfikacja: 2020-01-02
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.
<strong>Dzień Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej) 2016</strong>

Dzień Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej) 2016

Dla przypomnienia: co to jest Dzień Edukacji Narodowej (potocznie zwany Dniem Nauczyciela) obchodzony 14 października? Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, podczas którego organizowane są uroczystości i imprezy. Podczas nich składane są życzenia i podziękowania nauczycielom oraz wszystkim osobom działającym dla dobra edukacji.

Święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która 14 października 1773 r. została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy.

Dzień Nauczyciela obchodzony jest przez większość państw na świecie w różnych terminach. Należy jednak pamiętać także o Światowym Dniu Nauczyciela (ang. World Teacher's Day) pod patronatem UNESCO, który obchodzony jest 5 października. Dzień ten proklamowany został w 1994 r. na pamiątkę podpisania w 1966 r. "Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela", opracowanej przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy.

Wracając na nasze podwórko, jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Łączności wybrali się do kina na uroczysty apel i film. W tym roku zostaliśmy ugoszczeni przez Multikino Szczecin, które znajduje się w CH Galaxy.

Od godziny 7:30 samorząd uczniowski (pod opieką pani Joanny Tyczkowskiej) , koło teatralne (po opieką pani Elżbiety Szczupak) i nowo powstały zespół wokalno-instrumentalny (pod opieką pana Tadeusza Skóry) instalowali się na sali kinowej, by to co przygotowali dla uczniów, wyszło jak najlepiej.

Wybiła godzina 9:00. Drzwi do sali kinowej zostały otwarte, uczniowie wraz z opiekunami zajęli wyznaczone miejsca na widowni i w spokoju oczekiwali na rozpoczęcie ceremonii.

Uroczysty apel poprowadzili Gosia i Adam z klasy 3Ta. Powitali gorąco uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników naszej szkoły.

Poza serdecznymi życzeniami, każdy z nauczycieli otrzymał czerwony cienkopis, którego magiczną własnością jest możliwość wpisywania jedynie najlepszych ocen. Na ręce dyrektora zostały przekazane życzenia dla wszystkich pracowników szkoły, a także specjalny podarunek dla Pana Dyrektora glonojad Olek. Pływaka można oglądać w gabinecie Pana Dyrektora.

Dyrektor w swoim przemówieniu podziękował wszystkim za wspaniały, pracowity ale pełen sukcesów i osiągnięć rok. Pogratulował pani Alinie Szeloch, która otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecin i był równie dumny z Małgosi Żeleźnickiej, laureatki Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W wystąpieniu nie zabrakło też ciepłych słów pod adresem całej społeczności uczniowskiej ze szczególnym wyróżnieniem klasy 3Ta, z wychowawczynią panią Izabelą Szczęsną-Hajdas, za zorganizowanie wielu ciekawych przedsięwzięć w ramach zakończonego Tygodnia Łącznościowca.

Po przemówieniu przedstawiony został nowy skład prezydium Samorządu Uczniowskiego, do którego wybory odbyły się 11 października.

Następnie zostały podane wyniki tegorocznej edycji plebiscytu SUPER BELFER 2016: Najsympatyczniejszym nauczycielem została Pani Małgorzata Małkowska, Najciekawiej prowadzącym zajęcia - Pan Maurycy Bekas, Z największym poczuciem humoru - Pan Marek Gogolewski, Najbardziej pomocnym - Pan Dyrektor Bartosz Stolarczuk, Najcierpliwszym - Pan Maurycy Bekas i SUPER BELFREM, czyli nauczycielem na którego łącznie oddano najwięcej głosów, został Pan Marek Gogolewski. GRATULUJEMY !!!

Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się przedstawienie przygotowane przez Koło Teatralne oraz mini występ nowoutworzonej szkolnej kapeli pod wodzą pana Tadeusza Skóry. Doceniamy zaangażowanie aktorów i muzyków, i tylko problemy techniczne (jak to w Łączności, najtrudniej się połączyć;) ) nie pozwoliły na pełne docenienie ich możliwości.

Na zakończenie części artystycznej wszyscy na komendę "Szkoła do świrowania! Powstań!" odśpiewali hymn łącznościowca. Osoby występujące usiadły na widowni i czekaliśmy na rozpoczęcie filmu. Oczekiwanie umiliły nam zwiastuny nowych filmów, które pojawią się w kinie jeszcze w 2016 roku.

Film, na który wybrała się nasza szkoła, to "Inferno". Krótko o filmie dla tych którzy nie oglądali: Wszystko zaczyna się we Florencji, gdy Robert Langdon budzi się w szpitalu, nie wiedząc jak tam trafił i nie pamiętając ostatnich kilkudziesięciu godzin. Szybko okazuje się, że nie dane będzie mu zaznać chwili spokoju, ponieważ ktoś dybie na jego życie. W ucieczce pomaga mu lekarka Sienna Brooks, z którą profesor wspólnie zacznie rozwiązywać zagadki pozostawione przez miliardera Bertranda Zobrista. Twierdzi on, że by uratować Ziemię przed zagładą należy...

Po wspólnym świętowaniu obchodów dnia nauczyciela i obejrzeniu wspaniałej produkcji filmowej wszyscy rozeszli się do domów.

Podsumowując obchody, było oficjalnie i przyjacielsko, podniośle i zabawnie, emocjonująco, kulturalnie i wesoło. Czego więcej oczekiwać od szkolnych uroczystości. Gościnność Multikina dodatkowo uświetniła całe wydarzenie. Szczególnie dziękujemy Pani Darii Starczewskiej za pomoc. Mamy nadzieję, że nie daliśmy się zbyt we znaki i w przyszłości zechcecie jeszcze gościć Łącznościowców w Swoich progach;)

Nauczycielom i pracownikom szkoły jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!:)

Tomasz Lebiedziewicz
kl. 4Ta

Autor Tomasz Lebiedziewicz () dotychczas napisał następujące artykuły
Dzień Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej) 2016
Opublikowano: 2016-10-18
Dla przypomnienia co to jest Dzień Edukacji Narodowej (potocznie zwany Dniem Nauczyciela) obchodzony 14 października. Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego podczas którego organizowane są uroczystości i imprezy...
Czytaj więcej...
Otrzęsiny 2016
Opublikowano: 2016-09-25
W sobotę 24 Września 2016 r. w skromnych progach Zespołu Szkół Łączności odbyła się impreza integrująca klasy pierwsze i drugie.
Już w piątek, do późnych godzin klasy drugie szykowały salę gimnastyczną by wypaść jak najlepiej. Do pomocy zaangażowali się również chłopaki ze szkolnego radiowęzła, którzy szybko i starannie przygotowali sprzęt nagłośnieniowy i multimedialny....
Czytaj więcej...
Wielkie Otrzęsiny 2013
Wielkie Otrzęsiny 2013
Opublikowano: 2013-09-26
   21 września 2013 r. w Zespole Szkół Łączności odbyła się impreza integrująca klasy pierwsze i drugie. Uczniowie klas trzecich i czwartych mieli szkolenie z procedur egzaminu maturalnego i potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, po czym pisali próbną maturę z języka polskiego i matematyki. Tymczasem my - uczniowie klas pierwszych i drugich świetnie się bawiliśmy...
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU TŁiMC),  (TŁiMC), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Kamil Bielecki, Dawid Bis, Aleksandra Bujko, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła, Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Tomasz Drula, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Rafał Krukowski, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Anita Laskowska, Tomasz Lebiedziewicz, Tomasz Lebiedziewicz , Michał Lewandowski (---), Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Szymon Mariański, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Ernest Osiak, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Aleksandra Prusinowska, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Filip Samborski, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Dariusz Sulikowski, Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie
71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2024-03-29 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039