STRONA GŁÓWNA   PLAN LEKCJI   E-DZIENNIK   BAZA DYDAKTYCZNA   KONTAKT
   Modyfikacja: 2020-01-02
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.

SPRZĄTANIE ŚWIATA w ZSŁ

   Jak wszyscy wiemy, wrzesień jest miesiącem, w którym odbywa się akcja "Sprzątanie Świata". W ramach tej akcji uczniowie ZSŁ wraz z opiekunami sprzątali wyznaczony dla danej grupy teren naszej szkoły. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Lasy to życie - chrońmy je".

   Aby dowiedzieć się więcej o tej akcji i jej celu, przeprowadziliśmy wywiad z nauczycielem chemii - Panią Hanną Sokołowską, która w Zespole Szkół Łączności propaguje akcję Sprzątanie Świata:

Czy uważa Pani, iż takie akcje jak "Sprzątanie Świata" są potrzebne i dlaczego?

HS: Uważam, że jak najbardziej takie akcje są potrzebne, ponieważ już wśród młodych ludzi należy kształcić nawyk sprzątania wokół siebie.

Co należy zrobić, aby zapobiegać zaśmiecaniu naszej planety?

HS: Zarówno rodzice jak i wychowawcy w szkołach powinni zwracać uwagę dzieciom już od małego na porządek wokół siebie. Dzieci trzeba nie tylko uczyć segregacji śmieci, ale również uświadomić szkodliwość braku segregacji.

Czy uważa Pani, że akcje także powinny się odbywać częściej?

HS: Uważam, że tak co najmniej raz na kwartał. Warto tu użyć hasła "Myśl globalnie, działaj lokalnie". Gdyby ludzie stosowali tę metodę, śmieci i inne odpady nie zalegałyby na naszej planecie.

Co powoduje śmieci, które znajdują się wokół nas?

HS: Posłużę się przykładem popularnej butelki typu "PET": butelka ta rozkłada się kilkanaście lat. Śmieci, które pozostają w lasach, przez dzikie zwierzęta często są uważane za pokarm. Po ich spożyciu dzikie zwierzęta po prostu się potrują, powodując zaburzenia w ekosystemie, co niesie za sobą nieodwracalne skutki.

Co w takim razie robią ludzie, aby zapobiegać tym zaburzeniom?

HS: Już od jakiegoś czasu wprowadzane są eko-torby, plastik jest zastępowany przez szkło. W zasadzie chodzi o to, aby zamienić surowce wtórne na "biodegradowalne". Na naszych osiedlach spotyka się już pojemniki do segregacji śmieci. Miejmy nadzieję, że uda się zapobiec upadkowi ekosystemu - lecz wszyscy musimy tu pomóc.

Co Pani by poleciła, aby zapobiec zaburzeniom ekosystemu?

HS: Polecam kupowanie napojów w opakowaniach zwrotnych, unikanie plastikowych reklamówek, zaś na zakupy powinniśmy zabierać własną torbę, najlepiej lnianą. Oczywiście podstawą jest segregacja odpadów.

   Dzięki wyjaśnieniom Pani Profesor Hanny Sokołowskiej dowiedzieliśmy się wielu istotnych rzeczy na temat ochrony naszego środowiska. Każdy z nas, młody czy dorosły, powinien dbać o naszą planetę i o porządek, który powinien być na niej utrzymany. Zaburzenia ekosystemu utrudniają życie nie tylko zwierzętom, ale również nam.

DBAJMY O PRZYSZŁOŚĆ, SEGREGUJMY ODPADY

Sprzątanie Świata Sprzątanie Świata Sprzątanie Świata Sprzątanie Świata
Sprzątanie Świata Sprzątanie Świata Sprzątanie Świata

Rafał Nowogórski, Tomasz Balul - klasa 3TB

Autor (1 Te) dotychczas napisał następujące artykuły
SPRZĄTANIE ŚWIATA w ZSŁ
Srzątanie Świata w ZSŁ
Opublikowano: 2011-10-01
   Jak wszyscy wiemy, wrzesień jest miesiącem, w którym odbywa się akcja "Sprzątanie Świata". W ramach tej akcji uczniowie ZSŁ wraz z opiekunami sprzątali wyznaczony dla danej grupy teren naszej szkoły. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Lasy to życie - chrońmy je".
   Aby dowiedzieć się więcej o tej akcji i jej celu, przeprowadziliśmy wywiad z nauczycielem chemii - Panią Hanną Sokołowską...
Czytaj więcej...
Wyjazd na Lagunę z UKS EŁKA
Wyjazd na Lagunę z UKS EŁKA
Opublikowano: 2011-01-18
      Dnia 29 listopada 2010 roku o godzinie 15:45, uczniowie Zespołu Szkół Łączności z 13-stu klas zebrali się przy autokarze na ulicy Santockiej. Celem spotkania był wyjazd na Lagunę w Gryfinie. Nauczyciele wf : p. Kopka, p. Szewczyk, p. Łagodzki, p. Rafałowicz byli naszymi opiekunami. Po godzinnej jeździe dotarliśmy...
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU TŁiMC),  (TŁiMC), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Kamil Bielecki, Dawid Bis, Aleksandra Bujko, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła, Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Tomasz Drula, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Rafał Krukowski, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Anita Laskowska, Tomasz Lebiedziewicz, Tomasz Lebiedziewicz , Michał Lewandowski (---), Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Szymon Mariański, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Ernest Osiak, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Aleksandra Prusinowska, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Filip Samborski, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Dariusz Sulikowski, Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie
71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2024-04-20 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039